Kamboçya Turu Gezi Rotam

15 milyon nüfusa sahip Kamboçya anayasal monarşi ile yönetilmektedir. Kamboçya’nın başkenti 2 milyonluk nüfusu ile Phnom Penh’dir. Kamboçya 1953’te bağımsızlığını ilan edene kadar 1867 den beri Fransa sömürgesinde yaşamıştır. Pol Pot liderliğinde 1975 ve 1979 yıları arasında 2 milyon civarı Kamboçyalı Kızıl Kımerler döneminde katledilmiştir. Kamboçya da 1993’ten itibaren barış süreci başlamıştır. Küllerinden yeniden doğan Kamboçya hiç tahmin edilemeyecek bir şekilde turistlerin ilgisini çekmiştir.

Kamboçya Gezilecek Yerler

Siem Reap

Kamboçya’nın kuzey batısında bulunan Siem Reap tertemiz sokakları, dünya mutfağından çeşitli ve enfes yemekleri tadabileceğiniz, çok güzel ve cazip konaklama alternatifleri ve akşamları barlarda eğlenebileceğiniz harika ve eğlenceli bir şehirdir. Şehirde Pazar yerleri, eğlenceli kafeleri, Tonle Sap nehri üzerindeki yüzen evleri ve tapınakları ile oldukça ünlüdür. Ayrıca şehirde bisiklet turu da oldukça popülerdir. Şehirde ki hemen hemen her otel bisiklet kiralamaktadır.

Phnom Penh

Ülkenin başkenti olan Phnom Penh’de ülkenin acı dolu geçmişini anlayabileceğiniz müzeler, restoranlar ve kafeler dışında turistleri çeken başka bir şey yok aslında Ölüm Tarlaları : Pol Pot liderliğinde Khmer Rouge askerlerinin yaptıkları vahşetlerin izlerini görebileceğiniz bu yer şehrin yaklaşık 15 kilometre kuzeybatısında yer almaktadır.

Sihanoukville

Sihanoukville ülkenin en popüler kıyı kentidir. Sihanoukville ucuz konaklama seçenekleri iyi ve temiz plajları ve hareketli gece hayatı ile güzel bir tatil beldesidir. Deniz keyfini düşkün olanlar için Serendipity ve Ochheuteal plajları görülmesi gereken plajlardır. Sihanoukville çok güzel manzaralara ve plajlara ve koylara sahiptir.

Kampot

Kampot mükemmel bir gün batımı manzarası sunmaktadır. Gün batımı saatlerinde kıyıya gidip şahane güzellikteki gün batımını izleye bilirsiniz. Ayrıca ülkenin en iyi milli parklarından biri olan Bokor National Park’ı da görmeden gelmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu