Kamboçya-Tayland Sınır Geçişi (Asya)

Kamboçya ve Tayland arasında kalan sınırda kasabalar bulunuyor. Poipet de bu kasabalardan birisidir. Bu kasabanın ilginç bir özelliği bulunuyor. Poipet kasabasında insanlar sınıra gelenleri dolandırıp para kazanmaya çalışıyor. Remi kıyafetle olsalar dahi hırsızlık yapanlar oluyor. Şehir bu özelliği ile ün yapmış durumda. Hırsız, kapkaç, yankesici, dolandırıcı kişiler oldukça fazla bulunuyor. Sınıra gelir gelmez insanların yakasına yapışıp zorla taksiye bindirmek ve yüksek miktarda para almak istiyorlar. Ayrıca bu şehirde fiyatlar çok yüksek. Çünkü birçok şey gerçek fiyatının üstünde satılıyor.

Sınır Geçişini İlginç Yapan Olaylar

Kamboçya-Tayland sınır geçişinde aklınıza getiremediğiniz kadar dolandırıcılık yöntemleri var. İnsanlar sanki bunu meslek haline getirmişler. Otobüs beklerken otobüsün son otobüs olduğu ve bu otobüse binmez iseniz yolda kalacağınızı söylüyorlar. Bu sayede yüksek fiyatla otobüslere yolcu almak istiyorlar. Bir diğer yöntem ise herkesin vize ücretlerinin değiştiğini söylemesi oluyor.

Vize ücretlerinin gerçekten değiştiğini sanıp birçok insan dolandırılıyor. Dolandırıcılıkta bir diğer şey bankaların önünde bekleyen ve insanları kandıran kişilerin olmasıdır. Bu insanlar bankanın son banka olduğunu söylüyor. Bu bankaya girmedikleri takdirde başka banka olmadığı söyleyip insanları kandırıyorlar. Tabi ki de kapkaççıları ve ellerini ceplerinize sokan hırsızları unutmamak gerekiyor. Çünkü bu kasabada her an eşyanız ya da paranız çalınabilir. Dikkatli olmak da fayda var.

Yol Üzerinde Değişik Manzaralar

Kamboçya sınırından Tayland’a yolculuk zamanı geldiğinde yolda değişik şeylere sahne olabiliyorsunuz. Yol üzerinde ilginç insanlara rastlayabilirsiniz. Çevrenizde modern hayattan tamamen uzak bir görüntü oluşuyor. Burada insanlar oldukça fakir durumda. Ulaşım aracı olan motosikletlerle çeşitli eşyalar ve yiyecek satıp geçimini sağlayan insanlar bulunuyor. Tüm bu deneyimler insana bambaşka anlar yaşatıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu