Java’daki Afrika: Baluran National Park (Asya)

Java Endonezya’da bulunan dünyanın en büyük adalarından bir tanesidir. Java nüfus olarak da oldukça yoğun bir ada. Aynı zamamda birçok volkanik dağlara ve milli parklara sahip. Java Adası Endonezya’nın politik açıdan en önemli merkezlerinden birisidir.

Java’da Gezilecek Yerler

Java’da gezilecek yerler arasında Borobudur Tapınağı bulunuyor. Magelang şehrinde bulunan tapınak dünyanın en büyük Budist tapınağı olarak biliniyor. Monas ise bağımsızlık anlamına geliyor ve Merdeka Meydanında yer alıyor. Heykelin bir bölümü saf altından yapılmış ve geceleri ışıkları sayesinde parlak bir görünüm kazanıyor. Prambanan Tapınağı ise UNESCO tarafından koruma altına alınan Hindu tapınağıdır. Ragunan Hayvanat Bahçesi’nde birbirinden farklı hayvanlar bulunuyor. Maymun türleri ve devasa büyüklükteki timsahlar görenleri oldukça etkiliyor.

Java’nın En Meşhur Parkı: Baluran National Park

Java Adası’nın en gözde parkı şüphesiz ki Baluran National Park oluyor. Zengin hayvan türleri ve muhteşem doğasıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. Aynı zamanda park vahşi yaşamın bir parçası olmuş. Yırtıcı kuşlar ve vahşi hayvanlar oldukça ürkütücü. Ulusal Park 25 bin hektarlık büyük bir alana yayılmış. Tavus kuşları, geyikler, maymunlar, buffalolar ve daha sayamadığımız kadar çok hayvan. Baluran National Park’a giriş ücretli. Sadece dışardan gelenlerden ücret alınıyor. Bölge halkı ücretsiz girebiliyor. Park çok güzel bir deniz manzarasına sahip… Deniz kenarlarında birçok hayvan bulunuyor. Dünyanın en büyük parkı olan Baluran National Park macera sevenlerin ve hayvan meraklılarının buluşma noktası oluyor.

Java Adası’na Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Java’nın muhteşem güzelliklerine siz de tanık olmak istiyorsanız bu şehri ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’den direkt ya da aktarmalı uçuşlar bulunuyor. Java’ya en yakın havalimanı sınıra en yakın olan Soekarno-Hatta Uluslararası Havaalanıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu