Japon Batık Gemilerinde Dalış ( Asya)

Filipinler, Pasifik Okyanusu’nun batısında yer alıyor. Ada parçalarından oluşan Filipinler birçok dalış merkezine ev sahipliği yapıyor. Dalış meraklıların mutlaka görmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Adaya gelenler aynı zamanda muhteşem doğa manzarasına hayran kalıyor. Ada çoğu kez doğal afetlere de maruz kalıyor.

Ünlü Dalış Gemisi: Olympia Maru

Olympia Maru Filipinler’in Coron Adası’nda yer alıyor. Sabah saatlerinde Coron Adası’na varılıyor. Ada oldukça güzel ve etraf yemyeşil ağaçlarla dolu. Bu güzel manzarada kahvaltı yapabilirsiniz. Dalış malzemelerini hazırlayıp dalış yapacağınız ünlü batık gemi Olympia Maru’ya gidebilirsiniz. Gemi denizden 20 metre derinlikte bulunuyor.

Ayrıca 110 metre uzunluğa sahip. Bu batık gemi bir kargo gemisi… Coron Adası aynı zamanda binlerce deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Dalış için hazırlanıp batık geminin bölümlerinden geçip denizin metrelerce altına dalabilirsiniz. Geminin delik bölümlerinden ışık geliyor. Ancak biraz daha derine dalmak isterseniz mutlaka ışık bulundurmalısınız.

Dalışın İkinci Adresi: Morozan Maru

İlk dalışın ardından öğle yemeği için mola verip teknede harika bir öğle yemeği yenilebilir. Biraz sohbetin ardından ikinci dalış için kıyafetleri giyebilirsiniz. Dalış yapacağınız diğer batık geminin adı Morozan Maru. Bu gemi 120 metre uzunluğunda ve denizden 30 metre derinlikte yer alıyor. Diğer gemiden farkı yan yatması oluyor.

Bu batık gemide birbirinden güzel mercanlar yer alıyor. Dalış sırasında birçok deniz canlısını görme şansınız var. Farklı deneyimler yaşıyorsunuz. Bu güzel dalıştan sonra üçüncü dalış mekanına varılabilir. Burası da Twin Peaks Island oluyor. Burada da son dalış deneyiminizi gerçekleştirebilirsiniz. Filipinler dalış için gerçekten güzel bir yer. Ayrıca deniz altının muhteşem yaşamına tanık olmak çok heyecanlı… Dalış tutkunlarının bu macerayı mutlaka yaşaması gerekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu