iPhone Kurtarma Modu Nedir? Nasıl Yapılır?

Günümüzde her bilgisayarda kurtarma modu adı verdiğimiz bir seçenek bulunuyor. Apple ise bu özelliğini hem bilgisayarlarına hem de iPhone’larına yerleştirmiş durumda. Bu sayede nasıl ki bilgisayarımızda recovery mod kullandığımızda yazılım hatalarını kurtarabiliyorsak aslında iPhone’daki kurtarma modu da aynı işlevi görmektedir.

Peki, biz bu modu ne zaman kullanabiliriz? Bunun cevabını iPhone kurtarma modu nedir ve nasıl yapılır adlı yazımızda sizler için açıklamaya çalışacağız.

Eğer iPhone bir güncelleme sırasında sorun yaşamışsa telefonunuzun açılmama ihtimali oldukça kuvvetlidir veya sadece açılıştaki Apple logosunda takılı kalabilir. Bu ve bu gibi sorunlarda kurtarma modu sayesinde telefonu eski haline getirmeniz mümkün.

Peki, kurtarma modu nasıl çalıştırılır?

İlk olarak verilerimizin yedeklerinin olduğunu kontrol edelim zira veriler silindiğinde tekrar yükleyebilin. Sonrasında iPhone’u kapatalım. iPhone’daki home tuşuna basarken telefonumuzu kablosu ile birlikte bilgisayara bağlayalım ve iTunes programını bilgisayarımızdan çalıştıralım. Program açıldıktan sonra elimiz home tuşunda telefon ekranında iTunes bağlantısı olana kadar bekleyelim ve bağlantı olunca elimizi home tuşundan çekelim. iTunes ekranında iTunes kurtarma modunda bir iPhone buldu. Bu iPhone’un iTunes ile kullanılmadan önce üzerine geri yükleme yapılması gerekir şeklinde yazı gördükten sonra onay verip iPhone sıfırlama işlemini gerçekleştirebiliriz.

Yukarıda anlatılan yönergelerle yapamadıysanız telefonumuz açıkken hem power tuşuna hem de home tuşuna basalım. Ekran kapanınca power tuşundan elimizi çekelim ama home tuşuna basmaya devam edelim ve bilgisayarımızdan ses gelinceye Home tuşuna basılı tutalım. Ses gelince elimizi çekebiliriz ve geriye kalan işlemleri uygulayabiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu