Huzurlu Bir Sahil Kasabası: Kep (Asya)

Kampot Kasabası, sessiz, sakin huzur verici bir görünüme sahip. Bu da oluyor ‘ki dinginliği sevenler için özellikle burayı Kamboçya sınırları içinde bir hayli cazip bir destinasyon yapıyor. Fakat Kep’in Kampot’a göre birazcık daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölge 20.Asırın başlarında Fransız sömürgesi Sırasında kurulmuş. Bu sebeple burada Fransız geleneklerine, kültürüne ve mimarisine birçok sıklıkla karşılaşmamız mümkün oluyor. Bu muhteşem tropikal kasaba, 1960 senesine gelindiğinde ise restore yapılarak burada yaşayan bölge halkının ve Kamboçya’nın gezilecek olan çok önemli bir turizm haline getirilmiş.

Kep Kasabası Özellikleri

Kep kasabasının bir hayli kalabalık bir hayli ilgi çekici yeri ise yengeç pazarı. Bu kasabada her çeşit ve çok lezzetli taze deniz mahsulünü ekonomik olarak ucuza satın alıp bulunduğunuz yerde pişirterek yeme hakkına sahip olabiliyorsunuz. Sizlere tavsiyem özellikle mavi yengeç burada fazlasıyla bulunuyor ve birkaç dolara satın alabileceğiniz bir çok mavi yengeç satın alabiliyorsunuz. Bu arada kasabaya girdiğiniz zaman sahilde sizleri mavi bir yengeç ve heykelin karşılaması da burada olduğu gibi bunun ne kadar revaçta olduğunu bizlere gösteriyor.

Kep Kasabası

Kep kasabasında bisiklet ve motosiklet günlük olarak kiralayarak gezebiliyorsunuz. Günü birlik olarak kiralanan bu araçlar kiralama ücreti olarak oldukça makul. İsteğinize göre yürüyerek de gezebilirsiniz, tercih tamamen sizin.

Kep ve Kampot bölgesi dünya olarak en iyi karabiberlerinin yetiştirildiği bölgelerin başında geliyor. Kasabaya yeni geldiğinizde kesinlikle karabiber bahçelerini ziyaret ederek muhteşem karabiber yetiştiriciliği konusunda hayli detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Kep Kasabası, sizin beklentilerinize göre sizi pek çok mutlu edecek sakin bir yer. Sizlerde sakin kafa dinlemek, huzurlu bir yer bakıyorsanız eğer buranın tam sizlere göre olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu