Hurghada Marina (Ortadoğu)

Mısır’ın Kızıldeniz’e bakan kısmında bulunan Hurghada Marina (Ortadoğu), su altı dalış sporları için oldukça elverişli olan Hurghada hızla gelişmekte olan bir turizm merkezidir. Yaklaşık 300.000 kişilik nüfusa sahip olan Hurghada Marina (Ortadoğu) su altı sporlarının yanında paraşütler atlama ve diğer ekstrem sporlara olanak sağlayan son derece uğrak bir turizm şehridir. Hurghada Marina (Ortadoğu) Kızıldeniz’in tanınmasında ve ziyaretçilerin tercih etmesindeki en büyük etkenlerden biri olarak bilinmektedir.

Hurghada Marina Haritadaki Yeri

Mısırın doğu kısmında bulunan Hurghada Marina (Ortadoğu) kuzeyinde Ras Gharib ve güneyinde Bur Safaga şehirlerinin arasında kalmış, Kızıldeniz’e hakim bir konumda bulunmaktadır.

Hurghada Marina İklim Durumu

Mısır’ın geri kalan şehirlerinden farksız olarak Hurghada Marina (Ortadoğu) şehrinde de çöl iklimi hakim olmakla beraber yıl içerisinde çok az yağış almaktadır. Sıcak iklimi ve sürekli denize girme gibi imkanları olduğundan dolayı ziyaretçiler tarafından çokça tercih edilmektedir.

Hurghada Marina’da Bulunan Mekanlar

Kızıldeniz’e kıyısı olan bu şehrin geniş imkanlara sahip olduğu bilinmekle beraber, çok sayıda yemek mekanları, eğlence mekanları, ve dinlenmelik tesisler bulunmaktadır. Mısır yöresine has bol yemek çeşitleri ile ziyaretçilerin yemek imkanlarının oldukça geniş olduğu görülmektedir. Sahil kıyısında bulunan lüks marinası ziyaretçilerin seçmesi için ekstra bir sebep olarak bilinmektedir. Marina hem eğlence hem de güzellik yönünden turistlerin ilgisini çeken bir mekan olmakla beraber şehrin her kısmından çok kısa sürelerde marinaya ulaşmak mümkündür.

Hurghada Marina (Ortadoğu) Tercih Edilebilir Mi?

Hem iklimsel olarak, hem denize olan yakınlığıyla, turistlerin bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek potansiyelde bir şehir olması nedeniyle, doğal güzelliklerinin olması sebebiyle ve şehrin her tarafında ulaşımın kolay olması sebebiyle, tercih edilebilir bir yer haline gelen Hurghada Marina (Ortadoğu), tatil planlarını Mısır’da geçirmeyi planlayan turistlerin tercih etmesi gereken şehirlerden bir tanesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu