Hurghada Kilise ve Camii?

Mısır’da Kızıl Deniz’e kıyısı olan şehir. Burada kalmak isteyenler için otel fiyatları gayet uygun. Bir tane hava alanı bulunur ve direk uçuşlar mevcut. 248 bin nüfusu vardır ve başka yerlerden gelecekler için tatil ve turizm kaynağı olarak bilinir. Tatil yeri olarak çok fazla tercih edildiğinden turlar düzenlenmekte. Turlar gayet uygun fiyatlar ve hizmetle sizi karşılar, ayrıca yüz ölçümü bakımından fazla büyük sayılmaz. Eskilerde fazla duyulmamış Kızıl Denize kıyısı olduğundan balıkçı şehri olarak alınan Hurghada son yıllarda Mısır’ın adını duyurmasıyla gayet meşhur olmuş.

Bir tane kilise ve Cami mevcuttur. Kültürel mirası olarak önemli değere ve kültüre sahip olduğundan buraya gelenlerin en sık buralara uğraması görülmekte. Hurghada da, Al Mina Cami şehrin en büyük camisi ve her taraftan görünebilen bir özelliğe mevcut. Şehrin El Dahar bölgesinde bulunan Kızıl Deniz’ in yanında olduğu için Balıkçı Pazarıyla yan yanadır. Kızıl Deniz’in ve Caminin hoş görüntüsü kültürel bakımdan ve gezmeye gelenler için önemli bir görsel oluşturur. Al Mina Cami’nin yakınlarında bulunan Kıpti Katedrali Saint Shenouda 20. yüzyılların başında yapılan bir kilisedir. Al Mina kadar büyüklüğü olduğu biliniyor. Buraya gezmeye gelenlerin ve Kültürel miras görecekler için ziyaret edilmesi gereken yerler.

Mısır Turizmi?

Türkiye’den direk seferler mevcut haldedir. Türk Hava Yollarının uçuş seferleriyle haftanın 4 günü boyunca gitmek mevcut olmakla birlikte, uzun süredir Kahire, İskenderiye ve Şarm El-Şeyh’e gidiş gelişler mevcuttu fakat Hurghada’ ya da gidişler birkaç senedir yapılmaktadır. Yılda 12 milyon ziyaretçinin (turist) gezdiği yer. Mısır son zamanlar da çok fazla turist kaybı verse de Hurghada son yılların en güvenli ve işlek turist yeri olarak ziyaretçileriyle buluşuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu