Hurghada Eski Liman, Mısır

Mısır’ın en büyük ikinci şehri olan Hurgada Kızıldeniz’in kıyısında yer almaktadır.1980’lere kadar sadece balıkçı köyü olan Hurgada daha sonra Mısır hükümeti, yerli ve yabancı yatırımcıların girişimleri sonrası günümüzde bir tatil kentine dönüştürülmüştür. Mısır hükümetinin turizmi daha da canlandırma çalışmaları kapsamındaki güvenlik anlamında uyguladığı politikalar nedeniyle Hurgada son derece güvenli bir şehirdir.
Eski ama Tertemiz Bir Liman

Hurghada Eski Liman (Hurghada Old Port)

Birçok firmanın tercih ettiği limanlardan biri olan Hurghada Eski Limanı dalış etkinlikleri ve tekne turlarının adresidir. Deniz o kadar temiz ki liman kenarından baktığınız zaman bile denizin dibi net bir şekilde görülebilmektedir. Hurghada eski limanı şehrin 250,000 nüfusuyla Downtown diye bilinen bölgesinde yer almaktadır.

El Memsha ve Sekalla adlarında iki farklı bölge olsa da Eski Liman Kızıl Deniz e açılan kapı olarak bilinmektedir. Hurghada ya gidecekseniz ve dalış yapmak istiyorsanız Eski Liman bir numaralı tercih olmalıdır. Berrak ve tertemiz denizi ile Eski Liman hem dalış tutkunlarının hem de tekne gezilerini sevenlerin mekanı olarak sizleri beklemektedir. Dünyanın birçok farklı noktasından birçok farklı millet bu bölgeye sık sık gelmektedirler.

Hurgada’ya ne Zaman Gidilir?

Hurgada Şehrinde güneş ışığından faydalanma süresi senenin tamamında mümkün olmaktadır. Şehirde Subtropikal çöl iklimi hakimdir. Hurgada’yı ziyaret etmek için en uygun vakit Nisan-Mayıs ya da Eylül-Ekim arasıdır. Bu zamanlarda giderek Haziran-Ağustos arası görülen ekstrem bunaltıcı sıcaklardan kurtula bilirsiniz fakat güneşin ve denizin tadını sonuna kadar çıkarmak istiyorum diyorsanız Haziran-Ağustos arası da düşüne bilirsiniz.

Hurgada’ya Nasıl Giderim

Türkiye’den Hurgada’ya aktarmalı uçuşlar olduğu gibi direk uçuşlarda mevcut. Direk uçuşlar yaklaşık 2 saat 455 dakika sürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu