Hurghada Çöllerinde ATV Safarisi

Mısır ve Turizm

Bir Ortadoğu Ülkesi olan Mısır Son yıllarda turizm sektöründe yıldızı parlayan Ülkelerden biridir. Özellikle Kızıldeniz’e kıyısı bulunan şehirleriyle Mısır turistleri daha da çok çekmeyi başarıyor. Ülkeye özellikle Alman ve Rus turistler akın ediyor, Fakat özellikle doğrudan ve ekonomik uçuşların artmasıyla Ülkemizden de Mısır’a ciddi anlamda turist gitmektedir.

Mısır’ın en popüler Şehirlerinden biri olan Hurghada her geçen gün kendini yenileyerek ve kızıl denizin masmavi suyu sahra çölünün enfes doğası, güzelliyle turist sayısını devamlı yükseltmektedir. Bölgede turistlerin ilgisini çeken ve keyifli, ilginç, adrenalin ve macera dolu birçok etkinlik düzenlenmektedir. Bu etkinliklerin başında ise çölde gerçekleşen ATV safarisi yer almaktadır. Bölgede ATV safarisi düzenleyen turizm ofislerini çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

ATV Kullanımı

Tura başlamadan önce safariye katılacak olan gruplara çöl ve tur ile ilgili bilgiler verildiği gibi ATV araçlarının nasıl kullanılacağı hakkında önemli ve temel bilgiler veriliyor. ATV araçları dört tekerlekli olduğu için kullanımı oldukça basit ve rahattır. ATV araçlarının üstü açık olduğu için gezi sırasında kumlardan korunmak için size bir gözlük verilecek, ağzınızı ve burnunuzu kapatmak içinde poşu benzeri bir bezle kendinizi muhafaza etmelisiniz, bu konuda da tur yetkilileri size yardımcı olacaklar.

Safari Ücretleri

Safari ücretleri paket paket bulmak mevcut ortalama 50 dolar ile 100 dolar arasında değişmektedir. Bazı saferi turları gün batımı ve ya gün doğumu çöl safarisi içinde yer alıyor. Detaylarını hangi tur şirketine ya da hangi turizm ofisine giderseniz mutlaka inceleyin.

Hurghada’ya Nasıl Gidilir?

Hurghanda’ya ülkemizden aktarmalı uçuşlar olduğu gibi direk uçuşlar da sıkça mevcuttur. Direk uçuşların süresi 2 saat 45 dakika sürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu