Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Yüzün en hassas noktalarından biri, göz çevresidir. Göz çevresi kılcal damarlarla kaplıdır. Bu nedenle bakımı son derece hassasiyet gerektirir. İyi bir cilt, göz çevresinden belli olur. Göz çevresi, cildin yorgunluğunu, uykusuzluğunu hızlı bir şekilde ele verir. Cilt yorgun olduğu zaman göz çevresi morumsu bir renge bürünür.

Cilt bakımı göz çevresinin bakımı ile tamamlanır. Göz çevresinin bakımını kozmetik ürünler ile yaptığınız gibi evde bulunan malzemeler ile de cilt bakımı yapabilirsiniz. Ancak göz çevresine bakım yaparken son derece dikkatli olmalısınız. Yanlış kullanılan ürünler göz çevresine ciddi oranda zarar vermektedir. Bu konuda bilinçli olmak, hata payını en aza indirgemek demektir.

Göz çevresi bakımı nasıl yapılır

Göz çevresine bakım yaparken neye dikkat edilmelidir, göz çevresinin bakımı günün hangi saatlerinde yapılmalıdır, sorularının cevabı ile ilgilenenler için yazmaya devam ediyoruz.

Göz çevresine bakım yapmakla birlikte, günlük uyku düzeninize ve beslenme programınıza dikkat edin. Göz çevresinin bakımı, bu iki unsura dikkat edilerek yapıldığı zaman gözle görülür oranda memnuniyet verici sonuçlar verecektir.

Göz çevresinde problem yaşamamak için, size ve sağlığınıza zarar veren sigara ve alkol gibi öldürücü alışkanlıklarınızdan vazgeçin. Unutmayın sağlığınıza zarar veren her şey cildinize dolayısı ile de göz çevresine de zarar vermektedir. Sağlıklı bir cildin sırrı sağlıklı bir vücutta saklıdır.

Göz çevresinde morarmalar varsa, evde yapabileceğiniz en basit uygulamalardan biri patates koymaktır. Patatesi soyup halka şeklinde doğrayın. Göz çevresini kaplayacak şekilde yuvarlak bir biçimde patatesi gözünüze koyun. Bu işlemi akşam yatmadan önce yapabilirsiniz. Patatesleri göz çevresinde en az yarım saat beklettikten sonra alın. Yüzünüzü soğuk su ile yıkadıktan sonra, göz çevrenize evde hazırladığınız göz bakım çevresi kremini sürün. Sonrasında yüzünüzü yıkamadan uykuya geçebilirsiniz.

Evde göz bakım kremi hazırlamak için, cam bir kabın içine bir çay kaşığı buğday yağı, bir çay kaşığı çilek balı, bir tatlı kaşığı arı sütü koyun. Malzemelerin hepsini güzelce karıştırdıktan sonra, göz çevrenize parmak uçlarınızla narin hareketlerle sürün. Göz çevresi bakımınız tamam demektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu