Görkemli Bir Güzellik: Giftun Adaları

Belki Mısır Kızıldeniz Hurgada tatil beldesi, tatil beldesi kıyısındaki Giftun adalarına göre daha ünlüdür. Bununla birlikte, Hurgada hakkında derin bilgisi olan ziyaretçiler, gezilere katılmaksızın adalara gezi yapmanın faydalı olmadığını biliyor. Giftun Adaları’na giden yolculuk 45 dakika sürer, ancak bu genellikle Mısır doğal güzelliğinin derinliklerine ve doğanın ülkeye kazandırdığı nimetlere bir yolculuktur. Uzaktan, adalar yalnız bir gezegene benziyor ancak bir tanesi yalnızca değerini bilenler tarafından sunuluyor.

Ziyaretçi Akını Ve Eşsiz Güzellikler

Adalardan birinde geldikten sonra ziyaretçiler, yerin bariz olanın altında gizlediğini hemen keşfediyorlar. Yumuşak, beyaz kumlu plajları olan adalar güneşlenmek için idealdir. Sadece ülkelerinde güneşi az olan insanlar, güzel adalarda bol miktarda bulunan böyle bir hediyeden memnuniyet duyabilirler. Restoranlar, kafeler ve diğer tesisler, güneş banyosunu gerçek bir deneyim haline getiriyor ve burada ziyaretçiler denizin ve gökyüzün lüks manzaralarını emiyorlar. Ziyaretçilerin adalardaki sucul hazineleri keşfetmeleri biraz uzmanlık gerektirir. Suların derinliklerinde yıllarca binlerce dalıcıyı ilahi renkleri büyüleyen mercanlar bulunur. Bölgenin mercan kayalıkları yüzlerce yıldır eşsiz ve değerli hazinelere dönüşmüş. Her biri farklı renk ve güzelliğe sahip olan çeşitli sucul yaratıklar var.

Hangi Mevsim?

Yaz, Hurghada ve Giftun adalarını ziyaret etmek için mükemmel bir zaman. Yüksek sıcaklıklar, Mısırlıların sayısını şehirlerden kıyıya doğru zorlayabilir, ancak turistik yerler hala kalabalık değil. 30’ların ortalarında bir muhasebeci olan Amr Abdel Maqsoud, yıllar önce onları ziyaret ettiği için adalar tarafından büyülenenlerden biridir. O Giftun adalarında son kez Mayıs ayında bir grup arkadaşıyla ve meslektaşlarıyla gittiğini söylüyor.Abdel Maqsoud “Sadece bu adalarda görebileceğiniz şeyler var” dedi. “Bölgenin mercanları, balıkları ve kristal berraklığındaki deniz suyu sadece benzersizdir ve başka hiçbir yerde bulunamaz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu