Gezginlerin Bangkok’taki Buluşma Yeri: Khao San Road (Asya)

Dikkat çekici bir doğaya sahip olan Bangkok, filmlerde sıkça kullanılan bir şehirdir. Asya kültürünün etkisinde bulunan gösterişli Budist Tapınakları, turistlerin ilgi odağı olan zengin Asya mutfağı, rahatlamanızı sağlayacak Thai Masajı, düzenli yolları ve saygılı şoförleri ile Güney Asya’nın en popüler turistik şehirlerinden biri. Şehirde bulunan tapınaklar, gökdelenler ve kanallar bu kenti kendine çeken etkenler arasında. Kısa süreli veya uzun süreli her konaklamada sizi şaşırtıcı turlara sürükleyecek olan bu şehirden hiç sıkılmayacaksınız.

Bangkok’un Gelişimi

Yaklaşık olarak 9 milyonluk bir nüfusa sahip olan bu şehir son yıllarda ivme kazanan büyümesiyle turistler tarafından sıklıkla tercih edilen bir şehir konumunu aldı. Büyük gökdelenleri, iş merkezleri ve dünyaca ünlü markaları içerisinde barındıran Bangkok geleneksel Asya yaşantısını turistlerin etkisiyle batı modernizmiyle harmanlamış durumda.

En Uygun Fiyatlı Cadde : Khao San Road

Khao San Road, Tayland’ın en uygun fiyatlı ve popüler caddelerinden birisi. 2o yıl öncesinde Bangkok daha turistler tarafından keşfedilmemişken pirinç tarlası olarak kullanılan bu cadde şuanda ülkeyi ziyarete gelen gezginler tarafından bir buluşma noktası olmuş durumda. Yol boyunca birbirlerine selam veren gezgin çantalı insanlarla karşılaşmak mümkün. Hatta beraber konaklama yaparak otel fiyatlarını uygun fiyata indirebilirsiniz.

Her Yer Yürüme Mesafesinde

Khao San Road’ın belki de popüler olmasının nedenlerinden biri de eski Asya kültürünü barındıran saraylar ve tapınakların bulunduğu eski şehir Rattanakosin’in merkezinden bulunmasından kaynaklanması. Önemli tapınak ve müzelerin olduğu yerlere yürüme mesafesinde olması sebebiyle tercih edilen bir bölge. Bir Çin pazarı edasıyla çevrede bulunan hediyelik eşya satan dükkanlar, dövme ve masaj salonları ile uygun fiyata bir gezi gerçekleştirebilir anı olacak eşyalar alabilirsiniz. Bu şehirde konaklama fiyatları da oldukça uygun konumda. Çift kişilik odalar klimalı olması sebebiyle oldukça tercih edilmekte ve 20-80Tl arası fiyatlarla günlük konaklama yapma imkanını sunmakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu