Fresco Cave Suites, Ürgüp (Orta Anadolu)

Kapadokya, dünyadaki en ilginç coğrafi yerlerden biri olan büyüleyici bir alandır. Erciyes Dağı, Güllü dağ ve Hasan Dağı’ndan milyonlarca yıl önce patlayan lavlar, yağmur rüzgarı ve gece ve gündüz sıcaklık farkları etkisiyle eşsiz peribacalarına dönüşürler.
Ürgüp, bölgenin en önemli merkezlerinden biri; Kalesi, tarihi camileri, gezici tepeleri, kiliseleri, kaya mezarlarını ve eski sokakları görmeye değer. Kapadokya’nın kalbi olan Ürgüp, bölgeyi mağara evlerini restore ederek ve turist haline getirerek dünyayı cazibe merkezi haline getiren yerlerden biridir.

Fresk Konakları

Kapadokya’ya yerleşen insanlar, binlerce yıl önce, inanılmaz bu işe kolayca adapte olan tüf yüzeylerini oyarak, mağara evleri, sığınma evleri, kiliseler ve manastırlar, yeraltı kentleri yarattı. Ürgüp’ün eski kent merkezinde bulunan Fresco Cave Suites & Mansions 3, tarihi mekânların ve mağaraların birleşiminden oluşan bir butik oteldir.
Fresco Cave Hotel, Ürgüp’ün merkezinde, Kayakapı, Karamanoğlu Camii, Temenni Tepesi ve tarihi kentin tarihi ve kültürel değerleri arasında yer almaktadır. Sadece konuklara keyifli bir konaklama sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hikayeyle özel bir yerde konuk olma hissi kendi doğallığıyla perçinleniyor.

Fresco Cave Suites

Fresco Cave Suites Ürgüp, yaklaşık 3000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu mağara otel / mağara otel konseptinde 17 odalı bir butik oteldir. Ayrıca, eskiden konaklar olan binalar orijinaline göre düzenlenmiş ve bir otel odası olarak sağlanmıştır. 19. yüzyıldan kalma bir konak olan otel, bu tarihi alt yapının yanında modern bir şekilde dekore edilmiş ve iyi entegre olduğu gerçeği son derece başarılı olmuştur.

“Bak, binlerce bereketle dolu bu yerde, hayatınız havarinin dirilişine kaldırılmış gibi olsun.” Bunlar, iki malikaneyi birbirine bağlayan eski kapının üzerindeki yazıt üzerindeki maden ocağından kalma kalıplardır. O sırada şair Fehmi kalıntıyı aldı. Abdul’un hesabına göre, kitabın yazıldığı tarih 1700’lü yılların ilk çeyreğidir. Bu dizelerin, konuk olduğunuz yerin duvarı üzerine yazdığınız dizgenin olduğunu düşünün.

Fresco Butik Otel, Ürgüp

Farklı konaklar, sessiz ve huzurlu şömine alanı sunan çok geniş teras, restoran ve barların yanı sıra benzersiz konak odaları ve ferah mağara odaları, otelde geçirdikleri zamanın keyfini / kalitesini arttırıyor. Her oda kendi benzersiz mimarisine ve hikayesine ve basit fakat konforlu bir tasarıma sahiptir. Otelin selamlık bölümünde bulunan Mor Odası, adını yaklaşık 150 yaşında fresklerden alıyor. Fresklerde kullanılan temalar, üzerinde çalışılan modeller ve mekanın yapıldığı noktalar aktarılır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu