Filipinler’de Nefis Bir Ada: Sumilon Adası (Asya)

Filipinler’de yer alan bu küçük ama büyüleyici ada Cebu Adası’nın güney batı civarında bulunuyor. Sadece yirmi dört hektar alana sahip olan bu küçük ada, oldukça enfes, dinlendirici ideal bir ada olarak karşımıza çıkıyor. Küçük olmasından dolayı haritalara bakıldığında görülemeyen bu şirin ada tam da gidip ziyaret etmek isteyeceğiniz bir mekan.

Yerleşimin Bulunduğu Şaşırtıcı Tatil Durağı

Filipinler’in küçük ama nefis adalarından Sumilon Adası üzerinde herhangi bir yerleşim bulunmuyor. Oldukça güzel ve ilginç mercan kayalıklarına sahip olan ada, aynı zamanda heyecanlı bir dalış tecrübesi da sunuyor. Aynı tablolarda görebileceğiniz bir görünüme sahip kıyısı olan Sumilon Adası, kıvrımlı bir şekilde bulunan, sandbar olarak anılan oldukça güzel kıyısıyla biliniyor. Nefes kesici bir gün batımına sahip olan bu şaşırtıcı ada, oldukça romantik ve dinlendirici yapısıyla dikkat çekiyor.

Çeşitli Aktiviteler İle Eşsiz Bir Mekan

Birçok aktivite ve etkinliğe de ev sahipliği yapan bu muhteşem adanın büyüleyici maviliğinde pedallı bot veya kayak gibi birçok aktiviteye katılabilir ve yeşil ağaçlarının altında oturup yeşil ile mavinin uyumundan doğan bu harikulade mekanda kitap okuyup dinlenebilirsiniz.

Oldukça küçük olan bu dayı yaklaşık olarak 2 saat civarı bir zamanda tamamını gezebilir, görebilir ve keşfedebilirsiniz. Birçok nefes kesici manzaralara da ev sahipliği yapan bu adada kıyı sahil şeridi boyunca harika bir yürüyüş parkuruna da çıkabilir ve eski deniz fenerini görme fırsatını da yakalayabilirsiniz. Sabah eşsiz güzellikteki maviliğin üzerine doğan güneş ile uyanıp akşama ise harika bir gün batımı ile ağzınızı açık bırakacak derecede bir renk uyumuyla günü sonlandırabilirsiniz.

Adada Sadece Tek Resort

Adada kalınabilecek sadece bir resort bulunuyor. Adı da Sumilon Bluewater Resort olan bu konaklama imkanı dışında bu harika mekanda çadır da kurma imkanınız bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu