Filipinler Turu Gezi Rotam (Asya)

Pasifik Okyanusunun batısında bulunan Filipinler Cumhuriyeti, 300.000 km² yüz ölçümü ve 104 milyona yaklaşan nüfusu ile 7,645 ada ve adacıktan oluşan, Güneydoğu Asya ülkesidir. Ada sayısı fazla olmasına rağmen, nüfusunun çoğunluğu Luzon, Visayas ve Mindanao bölgelerinde yaşar.

Başkenti Manila olan ülkede yaygın olarak İngilizce ve Filipince konuşulur. Ülke tarihinin M.Ö 50.000 yıllarına kadar dayandığı rivayet edilir. Dünyada en uzun sahile sahip ülkelerin başlarında bulunan ülke, kıyılarının ve denizinin güzelliğiyle de turistlerin cazibe merkezi haline gelmiştir. Yer altı kaynaklarının birçoğunda dünya sıralamasında başlarda bulunan Filipinler, krom ve altından çok büyük gelir elde eder. Hayvancılık, balıkçılık ve tarım da ekonomisinde önemli yer alır. Aktif 25’in üzerinde volkana sahip olan ülke karasularının yakınında dünyanın en derin noktası (Challenger derinlikleri) da bulunur.

Gezilecek Yerleri

Boracay adası ve sahilleri dünya çapında bir üne sahiptir. 2015 yılında dünyanın en iyi plajı seçilen bölge, masmavi ve tertemiz denizinin yanı sıra çok uzun muhteşem kumsalıyla turistlerin en çok ziyaret ettiği yerlerin başındadır. Su sporlarını sevenler için de geniş imkanlar veren adanın gece hayatında da önemli bir yeri vardır. Dalış yapmak ve yüzmek için gelen misafirlerin ikinci tercih ettikleri ada ise ormanlarla kaplı tabiatı ile Sumilon adasıdır. Tehlikeyi ve macerayı sevenler için, Luzon adasındaki Sumaguing ve Lumiang mağaraları ideal bir konuma sahiptir. Muhteşem resifleri ile ünlü olan Panglao adası en çok gezilen ada olma özelliğine sahiptir.

Yemek Kültürü

Ülkenin yemek kültürü, Çin’den Amerika’ya kadar birçok ülkenin karışımı şeklindedir. Genelde elle yeme alışkanlığı olan halk, et ve deniz ürünleriyle vazgeçilmezleri olan pilavı tercih ederler.

Ulaşım Ve Konaklama

Türkler için 21 günlük vize muafiyeti olan ülkeye İstanbul’dan direk uçuşlar yapılmaktadır. Konaklama yerleri ise çok temiz ve ucuzdur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu