Fiji Gezi Turu

Fiji Hakkında Temel Bilgiler

Fiji (Fiji Adaları Cumhuriyeti) Pasifik okyanusu güneyinde bulunan adalardan oluşan bir ülkedir. Fiji 322 adadan oluşmaktadır, bu adaların 215 tanesi ıssız adadır ve ayrıda Fiji’de 522 tanede adacık bulunmaktadır. Ülkenin nüfusu 910.000’dir.Ülke başta doğal güzellikleri, ormanları bitki örtüleri ve türlü türlü kuşlarla dolu bir ülkedir. Fiji’ye ziyaret etmeyi düşünen turistler en çok mayıs-ekim ayları arasını seçmektedirler.

Fiji’de Dini Yaşam

Ülke nüfusunun 64.4’ü Hristiyan yüzde 27.9’u Hindu ve yüzde 6.3’üde İslam Dinine inanmaktadır. Nüfusun geri kalan kısmını da ya dini inançları olmayan ya da bölgesel dinlere inanan insanlar oluşturmaktadır.

Fiji’de Konuşulan Diller

Fiji’de 3’tane resmi dil konuşulmaktadır. Bunlar İngilizce, Fiji ve Hindi dilleridir.

Fiji’ye Nasıl Gidilir?

Fiji’ye en basit ulaşım yolu birçok ülkeye olduğu gibi yine hava yolu ulaşımıdır. Fiji’ye giriş yapmak için Fiji’nin uluslararası havalimanı olan Nadi Uluslar Arası Havalimanıdır. Los Angeles, Sidney, Hong Kong, Honiara’ dan sıkça direk uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den ulaşım için Dubai üzerinden Sidney aktarmalı olarak Fiji’ye gidiş imkanı vardır.

Fiji iklim ve hava durumu

Fiji’de belirgin olarak iki tane mevsimin özellikleri vardır. Fiji’de mevsimler kuru sezon ve yağışlı sezon olarak ayrılır. Yağmurlu sezon aralık, şubat arasında yaşanır. Bol yağışlı geçen bu mevsim ülkede yaz aylarıdır. Yaz aylarında hava sıcaklıklığı 35 derece civarında görülmektedir. Diğer aylar ise kuru sezon olarak geçer bu dönemde pek fazla yağış gözükmez.

Fiji Kültürü

Fiji Halkı çok alçak gönüllüdür ve gösterişli bir yaşam yaşamazlar. Halk hem birbirlerine karşı hem de turistlere hem saygılı hem sıcak davranırlar.

Fiji’de Yeme İçme

Fiji yemek kültürü olarak çok sağlıklı bir besin mutfağı vardır. Kahvaltıda bir gözleme, çörek türü olan ‘roti’ sık tercih edilen bir yemekleridir. Ülkede Hindistan ve Çin mutfağı da oldukça yaygındır, fakat en çok tüketilen besinler ise deniz ürünleridir.

Fiji Vizesi Fiji Türkiye’ye 90 günü aşmamak üzere turistlik amaçlı ziyaretler için vize uygulaması yapmamaktadır,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu