Facebook’ ta Arkadaş Listemi Diğer Kişilere Nasıl Gizlerim?

Facebook hesabımızı ilk açtığımız zaman otomatik olarak bütün ayarlar “Herkes” ayarlanmıştır. Bu ayarları kendi isteğimize göre değiştirebilir sadece arkadaşlara, “Özül” ayarından sadece kendi seçtiğimiz kişilere ya da isterseniz “Sadece Ben” seçeneğini kullanarak sadece size görünür şekilde ayarlayabilirsiniz. Arkadaş listenin de kendi ayarlıdır. Bunun da görünürlüğünü kısıtlayabilirsiniz. Bu arkadaş görünürlüğünü kısıtlama işlemi için şimdi anlatacağımız durumları uygulayın ve görünürlüğü istediğiniz gibi ayarlayın.

Öncelik olarak facebook hesabınıza giriş yapıp ve kendi profilinize girmeniz gerekiyor. Kendi profilinize girdiğiniz zaman kapak fotoğrafınızın altında “Arkadaşlar” seçeneğini görürsünüz. Bu seçeneğe tıklayıp ikinci aşamaya geçin ve işleminize devam edin.

“Arkadaşlar” seçeneğine tıkladığınız zaman arkadaş listenizin olduğu yeni bir sayfa açılacak. Bu sayfada öncelik olarak üstteki kalem işaretini tıklıyoruz ve tıkladığımızda açılan yeni küçük penceredeki “Gizliliği Düzenle” seçeneğini tıklıyoruz.

Hangi ayarı yapmak istiyorsak açılan pencereden seçip kapat seçeneğine tıklıyoruz. Artık arkadaş listenizi sadece sizin istediğiniz kişiler ya da sadece siz görürsünüz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu