El Nido’ya Nasıl Gidilir (Asya)

El Nido Palawan Adası’nın kuzeyinde yer alan ada turlarıyla (Island Hopping) ünlü, en çok turistlerin uğrak noktası ulan turistik bir bölgedir. Cennet gibi bir yer olan El Nido hareketli bir sezonda ortalama günde 2000 bine yakın kişiyi ada turları ve çeşitli aktiviteler ile ağırlamakta. Kayalıkların arasındaki ufak bir deliğin arkasından çıkan turkuaz berrak suyun mercanların üstüne akışını, hemen yanındaki bembeyaz kumsallar manzarasıyla süslüyor ve ortaya büyüleyici bir görüntü çıkarıyor.

El Nido’ya Gitmenin Üç Yolu

1- Her gün Coron adası’nda düzenlenen 6-8 saat arası süren turlara katılarak yaklaşık 70 kişilik botlar ile El Nido’ya ulaşabilirsiniz.

2- 2 – 3 günde bir seferleri düzenlenen, Manila’dan kalkan bir uçak seferiyle El Nido’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

3- Puerto Princesa’dan karayolu ile 8-10 kişilik minibüslere binerek rahat bir yolculuk ile yaklaşık 5 saatte El Nido’ya ulaşmanız da mümkün.

El Nido Bölgesinin Özellikleri

Filipinler’deki El Nido bölgesi dünyanın en iyi seyahat noktaları arasında yer almaktadır. El Nido çevresinde 45 muhteşem ada vardır ve bunların da bir çoğunda yerleşim bulunmamakta. Bu adaların bazılarında özel mülk ve yerleşim noktaları yokken bazılarında ise son derece lüks resortlar ve özel mülkler bulunmakta. Denizaltı hayatı da tıpkı karadaki gibi büyüleyicidir. Şnorkel dalışlarıyla ve özel eğitmenler aracılığıyla yapacağınız tüplü dalışlarla büyüleyici su altı fotoğrafları çekebilirsiniz.

Rengarenk adını bile henüz bilmediğiniz türde bir çok balık, kaplumbağa ve renkli renkli sayısız mercan ile tanışabilirsiniz. Bacuit Bay ve çevresinde bulunan yaklaşık 30 dalış noktasında serbest dalış yapma imkanınız da mevcut. Bacuit Bay’da bulunan Hidden Beach ve çevresinde şahane tekne turları yapabilirsiniz. Hidden Beach’in adını aldığı Gizli Koylarda da dalışlar yapabilir, sessiz, sakin ve huzurlu doğasında, tertemiz havayı soluyarak keyif yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu