DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba Hakkında Bilgi

Akabe, Ürdün’ün denize kıyısı olan tek şehri olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Tertemiz Akabe Körfezini saran çöl dağları ve huzurlu kış iklimi, Ürdün’ün bu kıyı şehrini ilgi odağı haline getiren etkenlerden ikisidir. Ayrıca şehir de Ürdün tarzı bir yaşamın görülmesi için oldukça ideal bir yer olma özelliğini taşıyor.

Kızıldeniz’e kıyısı olan Akabe, bölgeye gelen insanlara muhteşem bir dalış keyfi imkanı sunuyor. Bölgede şnorkelle dalış yapmak veya yüzmek oldukça popülerdir. Ürdün’de bu aktivitelerin yapılabildiği tek şehir olmasından dolayı Akabe’de çok sayıda konaklama hizmeti sunan oteller var ve şehir bu yönden gelişmiş bir konumda bulunuyor.

Akabe’nin Kalbi: DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba

Akabe’de bulunan otellerden en ünlülerinden biri olup, şehrin tam kalbinde yer alan DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba, şehri keşfetmek için iyi bir noktada bulunuyor. Otel, şehrin tarihi mekanları olan Akabe Kalesi ve tarihi Ayla Kalıntılarına yürüme mesafesinde bulunurken, denize olan yürüme süresi de çok kısa bir zamanı kaplıyor. Şehrin önemli noktalarına yakın olması dışında rahat, konforlu ve sakin bir konaklama imkanı sunan otelin penceresinden İsrail’in sınırları içerisinde bulunan Eilat şehri de görülebiliyor.

DoubleTree by Hilton Hotel Aqaba ve Konfor

Odaları büyük ve konforlu olan bu otelde ayrıca ücretsiz internet hizmeti de bulunuyor. Her odada bir çalışma masası bulunurken, odalarda bir miktar ücretsiz içme suyu ve çay kahve yapmak için de gerekli ekipmanlar bulunuyor. Ayrıca otelin Kızıldeniz’e doğru bakan bir de havuzu bulunuyor.

2016 yılına kadar, otelden Akabe’nin en ünlü plajlarından biri olan Berenice Beach Club’a günde 2 defa ücretsiz servis hizmeti sağlanıyordu. Fakat bu hizmeti sağlayan anlaşma sona erince, ücretsiz servis hizmeti de 2016 yılında sona ermiş. Ayrıca oteldeki kahvaltı hizmeti de oldukça kaliteli. Kahvaltı servisinde çeşit çeşit, lezzetli yiyecekler bulunurken, personelinin güler yüzlü olması da bu oteli popüler yapan etkenlerden bir diğeridir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu