Doğu Java: Madura Adası (Asya)

Madura Adası Endonezya’da yer alıyor. Ada 3 buçuk milyon nüfusa sahip bir bölge. Tütün üretiminde büyük yere sahip olan bu ada birçok özelliğiyle görülmesi gereken yerlerden bir tanesi. Madura Adası oldukça fakir bir halka sahip. Halk çeşitli yöntemlerle geçimini sağlamaya çalışıyor. Etrafınızda birçok kapalı görebilirsiniz. Çünkü din olgusu son derece önemli. Öyle ki her yerde Kuran kursları veriliyor. Çocuklar küçük yaşta Kuran eğitimine alınıyor. Ayrıca bu kurslara para da ödenmiyor. İnsanlar bu isi gönüllü olarak yapıyor. Yıllarda kapalı birçok kapalı kız çocuğu bulunuyor. Dine saygı duyulduğu buradan da anlaşılıyor.

Madura Adasında Değişik Deneyimler

Madura Adası’na ziyarete gittiyseniz ilginç deneyimlere hazır olun. Öncelikle yemek kültüründen bahsetmekte fayda var. Yemek ve kahvaltısı pek çeşitli değil. Hatta kahvaltıda sadece pirinç yeniliyor. Tabi kaldığınız otele göre birkaç seçenek sunulabilir. Madura Adası’nda tost bildiğimiz tostlara benzemiyor. Ekmeğin arasına sadece reçel sürülüyor ve bu şekilde ikram ediliyor. Bunu bilerek tost sipariş etmenizde fayda bulunuyor. Yoksa sonradan hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Doğu Java’da Eşsiz Masaj Keyfi

Madura Adasına giderseniz mutlaka masaj yaptırmalısınız. Çünkü oldukça güzel masaj yapan kişiler bulunuyor. Bu kişiler belli bir ücret karşılığı masaj yapıyor. Mükemmel yeteneğe sahip bu kişilere masaj yaptırdığınız zaman inanılmaz bir şekilde rahatladığınızı göreceksiniz.

Madura Adası ayrıca Christmis dağlarına sahip. Bu sağlar harika bir doğa manzarasına sahip. Java’ya gidildiğinde sizleri bekleyen güzelliklerin başında yer alıyor. Ayrıca bu şehri Ramazan aylarında ziyaret ederseniz farklı deneyimler yaşamaya hazır olun. Çünkü ramazan boyunca sabahlara kadar Kuran okunuyor. Sokaklar adeta Kuran sesiyle dolup taşıyor. Öyle ki konuşmalarımız bile duyulmuyor. Madura Adası’nda dini duygularınız yoğunlaşıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu