Doğanın Kalbinde: Dombay, Rusya

Gürcistan sınırına yakın olan Kafkas Dağları Arasında bulunan Dombai adlı küçük bir tatil kasabası yer almaktadır. Dombai’nin halk arasında kullanılan ismi ise Dombay yani yerli halkının dilinde Bizon anlamına gelmektedir. Dombay kasabası 4 tarafı dağlarla çevri olan yılın her zamanında gidebileceğiniz harika bir tatil kasabasıdır. Dombay kasabasında kış ayalarında karın yağmasıyla birlikte kayak sezonu da açılmaktadır.

Yaz ayalarında gidildiğinde ise muhteşem doğa yürüyüşleri düzenlenmektedir. Dombay kasabası bin kişiden az kişi yaşamaktadır. Dombay kasabası Teber da nehrine kurulmuş olan huzurlu ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak için oldukça sakin bir tatil bölgesidir. Dombay kasabasına yeterli yatırımlar yapıldığı takdirde İsviçre’nin Alp dağlarına büyük bir rakip olabilme potansiyeli bulunmaktadır.

Rusya Dombay Kasabası

Dombay kasabası turizm sektörü için yapılmış olan oldukça güzel kayak pistlerine, Dağcılık rotasına ve snowboard spor tesislerine sahiptir. Dombay kasabası dağcılık ve kayak sporlarının yanı sıra muhteşem doğa yürüyüşleriyle de gelen ziyaretçilerini harika manzaralarıyla etkilemektedir. Dombay kasabası konaklama ve yemek fiyatları da oldukça uygun fiyattadır. Dombay kasabasın da Dağcılık veya kayak yapmak için profesyonel bir dağcı ya da kayakçı olmanıza gerek olmamaktadır. Dombay kasabasında her seviyedeki dağcılar ve kayakçılar için uygun bölgeler bulunmaktadır.

Dombay kasabasının en gözde yürüyüş bölgesi olan Teber da Nature Reserve yürüyüş parkı muhteşem doğa manzaraları ile insanı bambaşka düşüncelere dalmasına yol açmaktadır. Dombay kasabasındaki yürüyüş parkurunda insan kendi iç benliğine ve huzuruna kavuşmaktadır. Dombay kasabası kış tatili yapmayı sevenler için harikulade bir tatil bölgesidir. Dombay kasabasına tatil amaçlı gidilebilecek en uygun mevsimler Aralık ve Nisan ayları arasında gidilmelidir. Dombay kasabası Aralık ve Nisan ayları zamanında karlarında erimeye başlamasıyla birlikte nehirlerinde eriyen kar sularıyla dolup taşmasıyla harika bir görüntü oluşturmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu