Darwin’ De Günbatımı (Okyanusya)

Avustralya gezisinde, görülebilecek en güzel yerlerden biridir, Darwin. Kum, güneş, doğa ve sahil oldukça dikkat çekicidir. Turizm açısından da oldukça popüler bir yere sahiptir. Şehir’ in sahilleri oldukça rahat ve kamp kurmak için uygun yerlerdir. Plajların çakıl taşlı ve ince kuma sahip bir yapısı vardır. Şehir’ e gelen insanların dört gözle beklediği şey ise Günbatımıdır. Şehirde günbatımını izlemek için tepelere doğru ilerlemek daha doğrudur. Bu şekilde güzel manzara seyredilebilir.

Darwin

Avustralya’nın kuzey sahilinde yer alan bir şehirdir. Timor denizi kıyılarında yer alıyor. Ülkenin Asya’ ya açılan giriş kapısı konumundadır. Trapikal savan iklimi görülmektedir. Yıl boyunca yağışlı ve kuru bir havası vardır. Şehir de 50 den fazla ulus yaşıyor. Avustralya da yaşayan yerli halk olan aborjinler ‘in burada yaşayan ilk topluluk olduğu biliniyor. Şehir Darwin ismini resmi olarak 1911 yılında almıştır.

Ülkede resmi dil bulunmuyor. İngilizce çok fazla kullanıldığı için genel olarak İngilizce kabul ediliyor. Şehir de her bütçeye uygun kalınabilecek oteller de bulunuyor. Şehir yemek bakımından ise Asya kültürünün görülmesinden dolayı yemekleri de etkilemiştir. Yemekler de yoğun olarak baharat kullanılıyor. Ada ülkesi olan Avustralya da bulunan Darwin de haliyle deniz ürünlerine de sıklıkla rastlanıyor.

Darwin’ E Nasıl Gidilir?

Bölgeye Türkiye’ der direk uçuşlar bulunmuyor. Aktarmalı olarak gitmek mümkündür. Havaalanından şehir merkezine gitmek için ise otobüsler kullanılıyor.

Darwin’ De Gezilecek Yerler

Şehir doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Pazarlar, şenlikler, doğa turları, plajlar, mimari güzellikleri görülmeye değer yerlerdendir. Seyahat etmek için bütün olanaklar bulunuyor. Görülmesi gereken yerlerin arasında ise; Darwin Military Museum, Darwin Waterfront Precinct gibi yerler başta gelir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu