Couchsurfing Deneyimi

Birbirini tanımayan birçok insanın bir araya gelerek kaynaşmasını tanışmasını, iletişim kurmasını sağlayan muhteşem bir internet buluşu olan Couchsurfing, bu güne kadar çok insanı bir araya getirmiştir. Couchsurfing deneyimi sayesinde birçok ülkelere gezmeye giden insanlar gittikleri her yerde misafir olarak onları ağırlayacak ve konaklama yeri temin edecek insanlarla tanışmışlardır. Bu internet ağı ilk duyulduğunda belki insanların kulağına tuhaf gelebilir ama keyfini yaşayanlar, ne kadar güvenilir ve keyifli olduğunu biliyor.

Couchsurfing Neden Tercih Edilmeli?

Dünyanın bir ucuna yaptığınız yolculuklarda gittiğiniz bölgenin kültürünü tanımak istiyorsanız oranın yerli halkı ile zaman geçirip, onların yaşam tarzlarını görmek, incelemek ve onlarla birlikte yiyip içerek mutfak kültürlerini öğrenmek için Coushsuring deneyimi yapmak herkes için ideal bir fırsat denebilir. Zaten bir kez bu deneyimden sonra otel odasından kalmaktan çok daha rahat ve keyifli olduğunu keşfedeceksiniz.

Kaldığınız evin insanları ile geçireceğiniz hoş vakitler ile aile kültürlerini, oranın insanlarının tipik özelliklerini, tarihi geçmişlerini, gelenek ve göreneklerini öğrenmekten yeni insanlar ile tanışmaktan çok mutlu olacaksınız, onlarında mutlaka bundan çok keyif alacakları kesin. Bu konu ile ilgili bilinmesi gereken önemli detaylardan biri Couchsuring deneyimi yaşayanların bildiği gibi bu kültürel değişim platformu ücretsiz bir hizmet. Ama bunu bedava tatil gibi düşünmek hata olur.

Evinde kaldığınız insanlara ödeme yapmıyorsunuz. Onlardan nerdeyse ücretsiz rehberlik hizmeti alıyorsunuz denebilir. Evinde kaldığınız kişiler size nerelere gidebilirsiniz, nasıl gidilmeli ya da gezip görmeye değer yerler hakkında geniş bilgeler vereceğinden bilmediğiniz yere gittiğinizde bu bilgeler size ışık tutacaktır.

Couchsurfing’e Katılmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Önce internet sitesi üzerinden sisteme kayıt olmanız gerekir. Daha sonra profilinizi doldurun. Bu profili doldurmak ve geniş bilgiler vermek çok önemli. Karşı tarafın sizi tanıması ve değerlendirmesi açısından boş bilgiler olmamalı. Çünkü profilinizde ki bilgiler sizin imajınızı ortaya koyacak. Resim koymak önemlidir. Guruplara girin ve düzenlenen lokal buluşmalara katılıp değişik insanlarla tanışın. Ve bir yerlerden davet alacağınıza emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu