Blogger’da Nasıl Kategori Oluşturulur

Blogger’da kategori oluşturarak konuları gruplayabilmek için kısa bir yöntem veya doğrudan bir yol bulunmuyor. Yani bir mesele için ayrı bir kategori ayırmak istediğinizde, uygun isimli bir sayfa oluşturarak kategori açmış olmazsınız. Blogger’da kategori açabilmek için etiketleme sistemini kullanmanız gerek.

Blogger’da Nasıl Kategori Oluşturulur

Blogger’da kategori oluşturmanın doğrudan bir yolu olmasa da, bunu yapmak aslında zor değil. Adım adım açıklayalım.

1) Blogger’da oturum açarak kontrol paneline girin.

2) Bir içerik oluşturun ve kategorileri belirleyin.

3) Yerleşim’den Gadget Ekle seçeneğine gelerek Etiketler’e tıklayın. ‘Kategoriler’ başlığı altında Gadget’ınızı aktif edin.

Kategori listenizi oluşturdunuz. Peki yazılarınızı bu kategorilere nasıl göndereceksiniz ?

Bunun için ise;

yazınızı tamamladıktan sonra yayın ayarları’ndan etiketler kısmına gelip ilgili etiketi yazarak tamamlandı butonuna basın. İşlem bu kadar basit. Artık yazınız, ilgili kategori başlığı altında görünecek.

Blogunuza Ekleyebileceğiniz Kullanışlı Eklentiler

Kategoriler dışında, blogunuzu daha kullanışlı hale getirebileceğiniz başka eklentiler de bulunuyor. Bunların birkaçını örnekleyecek olursak;

Mail aboneliği: Siteyi mail aracılığı ile takip etmek isteyenler ve son yazılar hakkında buradan bilgi almak isteyenler için bu eklentiyi kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya : Kullanıcıları sosyal medya hesaplarınızdan haberdar ederek hitap ettiğiniz kitleyi genişletmeniz mümkün.

Arama Kutusu : Blogunuzda erişim kolaylığı yaratmak ve kullanımı optimize etmek için arama kutusu ekleyebilirsiniz. Bu sayede okuyucular, ilgilendikleri konuları rahatça bulabilirler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu