Bilgisayarınıza Oyun Kurulumu Nasıl Yapabilirsiniz?

Bilgisayarınıza oyun kurulumu yapmanın birden çok yolu mevcuttur. Çünkü oyunlar CD içerisinde direk setup dosyasıyla, winrar ile sıkıştırılmış bir biçimde veya iso dosyası olarak bulunabilir. Genellikle aldığınız orijinal oyunlar dosya içerisinde setup ile gelmektedir. CD’yi CD/DVD disk oynatıcısına taktığınız anda karşınıza direkt olarak setup seçeneği gelecektir. Peki, bu aşamadan sonra bilgisayarınıza oyun kurulumu nasıl yapabilirsiniz? Oyun kurulumuna başlamak için öncelikle oyununuzun korsan veya orijinal olduğuna karar verin. Ardından sırasıyla aşağıdaki işlemleri gerçekleştirin.

Orijinal Oyun Nasıl Kurulur?

Orijinal aldığınız oyun eğer kutulu aldıysanız içinde CD’si ile gelmektedir. Bu CD’yi bilgisayarınızın disk oynatıcısına takınız.

CD’yi taktıktan sonra Bilgisayarım bölümüne geliniz ve ardından DVD sürücüsü bölümünde Setup gözükecektir. Çift tıklayarak yükleme işlemine başlayabilirsiniz.

Gelen ekranları ileri seçeneklerini işaretleyerek geçiniz. Bu adımları takip ederken ekrana sizden key isteyen bir bölüm gelecektir. Bu bölümde kutunun içinde arka bölümde yer alan keyi yazınız ve ilerleyiniz. En son gelen bölümde ise oyunu kaydedeceğiniz bölümü seçiniz ve tekrardan ileri seçeneğini işaretleyiniz.

Oyun kurulumu tamamlandıktan sonra direk oyununuza giriş yapabilir ve oynayabilirsiniz.

Korsan Oyun Nasıl Kurulur?

Korsan oyunun birden çok kurulum türü vardır. Çünkü bazı korsan oyunlar winrar ile sıkıştırılırken bazı oyunlar ise iso dosyasıyla sıkıştırılmaktadır veya direk orjinal oyundaki gibi dosya içerisinde setup ile bulunur. En çok tercih edilen yöntem olan dosya içinde setup’lı oyun kurulumu nasıl yapılır?

Orjinal oyunda olduğu gibi CD’yi disk oynatıcısına taktıktan sonra ileri seçeneklerini takip ederek yüklemeyi tamamlayınız.

Oyunu tamamen yükledikten sonra Bilgisayarım bölümüne geliniz ve DVD sürücüsüne giriniz. Bu bölümde korsan oyunlarda “crack” isimli bir dosya göreceksiniz. Bu dosyayı açın ve içindeki her şeyi kopyalayın. Ardından oyunu yüklediğiniz bölüme gelerek boş bir yere tıklayarak crack dosyasını yapıştırınız.

Bu işlemleri düzgün bir biçimde gerçekleştirdi iseniz oyununuza giriş yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu