Banka Kartı Nasıl İptal Ettirilir?

Banka kartı nasıl iptal ettirilir, yazıyı okuyarak öğrenebilirsiniz. Kullanamadığınız herhangi bir hesabı kapattığınız takdirde, banka kartınız iptal edilir. Kullandığınız ama kayıp ettiğiniz veya çaldırdığınız banka kartını iptal etmek için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz. Her türlü bankacılık işlemlerinde, tüketici haklarınızı bilmeniz gerekiyor. Kullanmak istemediğiniz herhangi bir hesabı, kredi kartını, banka kartını dilediğiniz gibi iptal ettirebilirsiniz.

Bazı bankalar, hesabı kapatma talebini kabul etmezler. Çünkü her hesaptan hesap işletim ücreti altında, yılda 50 Tl-350 TL arasında ücretler alırlar. Eğer iptal ettirme talebi kabul edilmezse, tüketici haklarını kullanmalısınız. Aksi takdirde, yıllar sonra yüklü bir borcun karşınıza çıkma ihtimali yüksektir.

Eğer banka kartınız kaybolmuşsa, siz bu kartı iptal ettirdiğiniz halde, hesabınız açık kalmaya devam edecektir. Bu hesabı iptal ettirmezseniz, hesap işletim ücreti ödemek zorundasınız. Bu ücreti boşu boşuna ödemek istemeyenler ise,aşağıdaki yöntemleri denemelidirler. Eğer bu yöntemlerden herhangi bir sonuç alınmamışsa,mutlaka tüketici hakları mahkemesine başvurulması gerekir, aksi takdirde, yüklü bir borçla karşılaşabilirsiniz. En son olarak bu yoldan hesabınız kapatılabilir.

Banka Kartı ve Banka Hesabı Nasıl İptal Ettilir?

  • Eğer kullanmak istemediğiniz herhangi bir hesaba ait banka kartınız varsa, hesabı kapatarak kartı iptal edebilirsiniz.
  • Bankanın herhangi bir şubesine giderek, iptal formu doldurabilirsiniz.
  • Bankanın genel müdürlüğüne dilekçe yazıp gönderebilirsiniz.
  • Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, kartı iptal ettirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu