Anne Sütünü Arttıran İçecekler Hangileridir?

Başarılı hamilelik sürecinin ardından doğumunda başarılı olması ile birlikte sağlıklı çocuğa sahip olan anneler için farklı sorunlarda ortaya çıkmaktadır. Annelerin acemi olması bebeğin ise dış dünyaya olan uyumunu geç algılaması ve alışması sebebi ile emzirme dönemi ilk başlarda oldukça zor geçmektedir. Doğumdan sonra süt gelme olayının da oldukça zaman alması, yine iki taraf için zorlu durumlar arasındadır.

Anne Sütünü Nasıl Arttırabiliriz?

Doğumdan sonra dikkat edilen konulardan bir tanesidir sadece. Bu duruma eskilerden gelen yöntemler ve uygulanabilecek içecek türleri de uygulamak söz konusudur. Özellikle ilk altı ay uzmanlarında önerileri üzerine sadece anne sütü ile beslenme bebekler de önemli etkiye sahip olması, anneleri telaşlandırmaya ve yollar aramaya itmektedir. Bunun için; en önemli besin içecek gurubu içerisinde sudur.

Günlük olarak 2 2,5 litre su tüketimi annelerin süt miktarlarını arttırmaya yetecek düzeydedir. Kalsiyum zengini besinler kesinlikle tüketilmeli, günlük yumurta tüketilmelidir. Çeşitli konularda olduğu gibi bu konuda da önemli besin kaynağı olan A vitamini bol bol tüketilmelidir. Günlük olarak alınan meyve ve sebzelerden tüketim konusunda oldukça dikkat edilmelidir.

Bitkiler İçerisinde;

süt miktarını yüzdesel olarak etkileyen bitkilerin içecekleri mevcuttur. Bunların arasında; dereotu ilk sırada yer almaktadır. Bir diğer etken ise rezenedir. Süt oluşumu için gerekli ortamı oluşturmaktadır. En önemlisi ise, çemen otu tohumudur. Tıpta da aktif kullanılan tohum süt oranında yüzdesel olarak arttırmaya yöneliktir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu