Anatelein Boutique Cave Hotel Kapadokya (Orta Anadolu)

Kapadokya, dünyanın sadece Anadolu’yu değil, yılda 3 milyon yerli ve yabancı turisti ziyaret ettiği eşsiz coğrafyalarından biridir. Kapadokya’yı Unesco Dünya Mirası Listesinde tanıtan peri bacaları oluşumları çok özel ve değerli. 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllü Dağ’ın bugünkü küllerin erimesiyle patladığı peri bacaları şeklinde gün batımını izlemek keyif verici.

Kapadokya bölgesinin en yüksek noktası olan Uçhisar, Nevşehir’in merkezine 5 km. Uçhisar, bölgenin panoramik manzarasının günbatımının en güzel tepesi olarak ünlenen en güzel yer olduğu yerlerden biridir. Vadide veya peribacalarındaysanız, eşsiz renk paleti saf butik zevkini izler. Eski Uçhisar evlerinden dönüştürülmüş bu büyüleyici butik otel, her koşulda ruhunuzu ifade etme zevkine sahiptir.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar’a geldiğinizde konaklayabileceğiniz olağanüstü butik otellerden biri olan Anatelein Boutique Cave. Otel, güçlü bir kadının hayalleri ile yeniden doğan doğal bir kaya oluşumudur; mimarların ve tasarımcıların becerileri. Uçhisar’ın tek kadın sahibi olan Pınar Lengerli, konuklarına Kapadokya’ya elleriyle neler yapabileceğini gösteriyor. Öyle ki yatakta sandıkta tuttuğu çeyizin kaplanıp, ülke çapında peynirleri her sabah kahvaltıya götürmesi sağlandı.

Anatel

Güneşin Yunanca ‘da yükseldiği ülkeyi ifade eden Anatelein, otel konseptini bir Anadolu yapmaya ve her odada 7 coğrafi bölgenin özelliklerini yansıtan bir araç olmuştur. Otel, Marmara, İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Karadeniz suitleri ile Güneydoğu Anadolu Odalarından oluşmaktadır. Her oda, bölgenin özelliklerine göre farklı bir koku, doku ve renktedir.

Anatelein Butik Hotel

Anatelein Butik Otel, Orta Anadolu Odası 201Kapadokya’nın yerel butiklerinden farklı olarak, Anatelein’in daha modern çizgileri var ve doğunun ve güneşin batışını Mağara’nın terasında izlemek keyif vericidir. Kapadokya vadilerine bakan Anathein, unutulmaz anıların başlangıç ​​noktasıdır, çünkü sevimli papağanınızı veya şarabınızı yudumlarken değerli peribacaları önünüzde filizler.

Anatelein Butik Hotel, Ege Odası

Balayı çiftlerinin tercih ettiği otelin oda servisi jestleri ya da kapınızda görünen sürprizler asla sona ermez. Otel müdürü Valerie, son 15 yıldır Kapadokya’da otelcilikte yer alan deneyimli bir Fransız turist.

O kadar ki, balayı çiftleri önceden süslemeleri olan odaları, açık mumları, şarap ve meyve tabaklarını, şömineden jakuziye kadar her şeyi tutup daha fazla söylemeden hazırlanıyor. Bunların yanı sıra, doğum günü hamur işleri, nane limonu çayı, çerez tabakları ve beş çay davetleri hiç eksik değil. Valerie, Kapadokya kültürü ve turizminde yerli halk kadar iyi, gönüllülere misafirlerine rehberlik etmek, etkinlik sunmak ve onları ziyaret ve ziyaret etmek için yönlendirmek.

Anatelein Butik Hotel, 202 Doğu Anadolu Salonu

Anatelein Boutique Cave, Kapadokya bölgesinin tamamındaki kahvaltılar ile de ünlüdür. Pınar Hanım, otel konseptinden yola çıkarak otel konukları ve bölgenin sakinleri için günlük olarak bölgesel bir kahvaltı hazırlıyor.

Karadeniz, Ege, Akdeniz ve taze köylerden ve kasabalardan peynir, zeytin, reçel, pekmez ve diğer taze ürünler gibi birçok bölgesel ürünlerin yanı sıra Avanos pazarının zarif sunumu ve meyve yemekleri ile güneşin başlayacağı lezzetli bir kahvaltı .

Kahvaltını hazırlayan Solmaz Hanım, elinin tadına efsanedir. Her sabah lezzetli su ısıtıcısı, hamur işleri, krep ve leziz hamur işleri ile brunch aramayan Bayan Solmaz için çevreden arkadaş bile var. Ayrıca, diğer butik otellerin aksine kahvaltı saati yok. 9’da masada olmak, tembel olmak ve 12’ye kadar uyku istiyorsanız, çay hep sigara içiyor. Dışarıdan gelenlerin kahvaltı ücreti 25 Liradır. Anatelein Butik Mağarası, üç başarılı kadının sevgi ve saygı ile yarattığı, Kapadokya’ya dokunan anne el ve kadının zarafetinin hikayesi. Kapadokya’nın üç hediyesi varsa, Uçhisar’ın “Üç Şelalesi” ni görebilecekler…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu